Nieuws

TALATA-project Video

TALATA-project

Als school nemen we met één klas van het eerste jaar, 1A3, deel aan het TALATA-project. TALATA staat voor “TAlent voor/pour les LAngues TAlen” en richt zich op jongeren tussen 9 en 14 jaar in de Eurometropool Lille- Kortrijk-Tounai. Onze school, Sint-Vincentiusinstituut Anzegem, werd gekoppeld aan Collège Jules Verne in Neuville en Ferrain. De leerlingen hebben eerst digitaal kennis gemaakt met elkaar: ze schreven elk een tekst waarin ze zich voorstelden. Deze kunnen jullie lezen op onze blog: http://talataduo5.blogspot.be/ . De leerlingen werden verdeeld in duo’s of trio’s en reageerden ook op elkaars teksten. Op donderdag 17 mei was het dan zo ver: de Franse klas kwam op bezoek! Na het woordje van de directeur, was het aan de leerlingen: ze hadden een welkomstwoordje voorbereid en daarna zongen de Franse jongeren luidkeels mee met ‘Skwon Meiske’ van Niels Destadsbader. Dit was namelijk een opdracht die wij aan de Franse leerlingen hadden gegeven en het bleek geen evidentie om een liedje in het West-Vlaams te zingen. Als tegenprestatie hebben onze leerlingen het volkslied gezongen, mét hun hand op hun borstkas, als echte Belgen.  Daarna werden de leerlingen in groepen verdeeld en waren er drie activiteiten voorzien. De leerlingen leerden de school beter kennen aan de hand van een interactieve fotozoektocht: zo moesten ze onder andere geblinddoekt speculoos proeven en vragen aan de leraarskamer om een creatieve foto te mogen nemen. De leerlingen leerden elkaar beter kennen door samen gezelschapsspelletjes te spelen (Galgje, Domino, Twister…). In de ‘escape-room’ moesten ze samenwerken en de opdrachten tot een goed einde te brengen om zo de sleutel van het klaslokaal te bemachtigen om zichzelf te bevrijden. ’s Middags aten we samen macaroni en speelden de leerlingen een voetbalmatch. De Franse leerlingen leerden ons ook nog enkele Franse lekkernijen kennen, zoals het snoepje ‘Têtes brûlées’. Om 15u namen we afscheid van de Franse jongeren. Voor meer informatie kan u de website www.talata.be raadplegen.

À l’année prochaine! Mevrouw Borlé, mevrouw Vandenberghe, mevrouw Cailliez en de leerlingen van 1A3

   
© 2014 Sint-Vincentius Kerkstraat 86 8570 Anzegem Tel.: 056 69 45 30 info@vincentiusanzegem.be

PRIKBORD